item vervallen per 26.03.2019
- “Partners in Welzijn”, Roland Erwich
- “MEE Zuid Limburg”, Angelique Raadschilders
- “Steunpunt Mantelzorg”, Pia Bronckhorst
Zelfredzaamheid, Mantelzorg, Individualisering
Het zijn thema’s waarmee we allemaal steeds vaker te maken krijgen.
In opdracht van de gemeente Stein ondersteunen onze drie gesprekspartners vanuit hun sociale dienstverlenende organisaties inwoners van onze gemeente bij onder andere vragen over wet- en regelgeving, WMO-voorzieningen en mantelzorg.
Dit soort onderwerpen zullen dan ook aanbod komen tijdens de “in gesprek met” -avond georganiseerd door de werkgroep Dorpsontmoetingscentrum van het Dorpsplatform Elsloo.
U kunt tijdens deze avond met onze gastsprekers onder andere stil staan bij vraagstukken als:
- Krijg je zonder een computer nog wel de juiste hulp?
- Wordt er niet te veel gevraagd van mantelzorgers?
- Wat kan iemand met een beperking nog bijdragen?
Roland Erwich, Pia Bronckhorst en Angelique Raadschilders gaan u over deze vraagstukken informeren en uw vragen beantwoorden.
Deze leerzame bijeenkomst vindt plaats op maandagavond 25 maart 2019 van 19.30 tot 21.30 uur in het Maaslandcentrum, Burg. Maenenstraat 45 in Elsloo.
Deelname is gratis maar wij verzoeken u vriendelijk wel aan te melden.Dat kan op de website www.dorpsplatform-elsloo.nl of stuur een e-mail naar doc@dorpsplatform-elsloo.nl
Aanmelden bij het Maaslandcentrum kan ook.
Photo by rawpixel on Unsplash
Zaterdagavond 16 maart 2019. Na een geheel verregende zaterdag is het 's avonds eindelijk droog. Gelukkig maar, want nu hebben zo'n 60 belangstellenden de weg naar het Maaslandcentrum gevonden waar ze "In gesprek..." gaan met Marlou Breuls, modeontwerpster in Amsterdam maar geboren en getogen in Elsloo.
Onder leiding van moderator Wim Cremers wordt het een interessant, geanimeerd, optimistisch en altijd vrolijk gesprek. Marlou die komt er wel. We zullen haar blijven volgen !
Marlou maakt na haar succesvol afgeronde opleiding aan de Amsterdam Fashion Academy snel carrière met haar eigen labels en atelier in Amsterdam. Het winnen van de publieksprijs van LIGHTNING 2016 heeft haar al bijzondere samenwerkingen opgeleverd. Zo heeft zij onder andere ontwerpen gemaakt voor de bekende IJslandse popartieste Björk en het label Disney. Een indruk van haar werk kun je zien op haar website www.marloubreuls.com
Op 12 maart 2019 besteed De Limburger uitgebreid aandacht aan Marlou Breuls. (klik op afbeelding voor vergroting)
Download hier de leesbare PDF van dit artikel >
Afgelopen woensdag 14 maart 2018 zat de zaal van het Dorps Ontmoetings Centrum in het Maaslandcentrum voor de 2e keer in een week tot de nok toe gevuld.
Na het Kiezersdebat op maandag trok ook "In gesprek met... Harie Rouvroye" een grote schare luisteraars. Een honderdtal inwoners, waaronder gelukkig opvallend veel jongeren, hingen zo'n 3 uur aan de lippen van de 90-jarige rasverteller Harie Rouvroye.
Interviewer Wim Cremers heeft zijn traditioneel flesje wijn nog nooit zo gemakkelijk verdiend...
Fotografisch geheugen
Uit zijn fotografisch geheugen diepte Harie het ene na het andere verhaal over de oorlog in Elsloo op. Ter ondersteuning toonde hij een mooie collectie unieke foto's op groot scherm.

Met de neus vooraan
De jonge Harie stond overal met zijn neus vooraan. Natuurlijk hoorde hij als zoon van de veldwachter alles uit eerste hand. Toen de Duitsers in mei 1940 met bootjes kanaal en Maas overstaken stond Harie vanaf de dijk aandachtig te kijken. De vliegtuigcrash op de Schoolstraat zag hij voor z'n ogen gebeuren. En toen de Amerikanen in september 1944 via de Maasberg oprukten stond hij weer met z'n neus tegen het raam gedrukt.
Harie vertelt
Over de achterovergedrukte karabijn die hij als 12-jarige uit handen van de Duitsers wist te houden en die op het eind van de oorlog dienst deed bij het verzet. Over de creativiteit waarmee de mensen hun gebrek aan bijna alles wisten op te lossen. Over de surrogaat tabak, koffie, zeep etc. Over zwarthandel en bonnen. Over het sombere en armoedige bestaan van alledag. Over de eerste zwarte Amerikanen die de Elslonaren in het najaar van 1944 zagen. Over de grote geallieerde oefening in Meers waarvoor alle inwoners daar moesten evacueren en later huis en have vernield terug kregen. Over de bevrijdingsoptocht en bevrijdingsbaby's. Over de families van de gecrashte piloten die na de oorlog alles wilden weten van Harie en dan was de waarheid soms minder leuk.
En natuurlijk over zijn verzamelwoede van alles dat met de oorlog te maken had.
Drie uur, met een korte pauze die dwingend door Wim Cremers werd opgelegd, over je passie vertellen... door een 90-jarige! Hulde, Harie bedankt!
